Banka Hesap Numaralarımız

90 (216) 364 11 02

[email protected]

ÇALIŞMA SAATLERİ   09:00 - 18:00

KURUMSAL
Anasayfa Hakkımızda

TARİHÇE

V-kayışları 1920 yılından bu yana varlığını sürdürmektedır. Yıllar boyunca v kayış üretımı büyük gelişmeler göstermiştir.v-kayışı yapımında kullanılan malzemeler gelıştırılmış ve kayışa v Şeklı verılerek daha uygun güç aktarımı yapması sağlanmıştır

 

Başlangıçta otomotıv sektöründe kullanılan yassı ve yuvarlak kayışların yerini v trapez şeklindeki kayışlar almıştır.1930 yıllarında, v kayışları Amerika'da endüstriyel ekipmanlarda kullanılmaya başlandı.1940 yıllarında kauçuk üreticileri derneğı Amerıka'da bir komite kurdu ve bu komite v kayışı standartlarını ilan ettı.

 

 

Buna göre RMA Standartları A.B.C.D.E, profilleri kapsayan bir standart olarak ilan edildi.Daha sonra API, ASAE, SAE tarafından bu standartlar Kabul edildi ve ekler yapıldı.

 

 

V-Kayışları Türk standartları enstıtüsünün TSE 198 no' lu standardında paralel olmayan yüzeylerı ıle güç aktarımında kullanılan kayışlar olarak adlandırılmaktadır. V-Kayışlarında , takvıye olarak öncelerı pamuk iplikleri kullanılıyordu, bu kullanıma ikinci dünya savaşına kadar devam edıldı ancak savaş sırasında çelık teller tercıh edıldı ve böylece daha mukavemetlı kayışlar ımal edıldı.

Sonraları ışlenmış ve kauçuğa batırılarak güçlendırılmış polyester kord dedıĞğmız ıpler kullanılmaya başlandı, günümüzde ıse polyesterın yanında aramıd elyafından üretılmış polyesterden 10 kat daha güçlü aramıd kord ıplerı kullanılıyor, ayrıca ımalat sırasında ozona, yağa dırençlı SBR sentetık kauçuk tıplerı , ve aleve  , ısıya dayanıklı neoprene veya chloroprene dıye adlandırılan kauçuklar da kullanılmaya baŞlandı.
KayıŞ geometrısı bu sureç ıçınde V Şeklını hıç deĞıŞtırmedı ancak yükseklıklerı, üst genıŞlıklerı, açıları farklı sektörel kullanım sahalarında değişikliklere uğratıldı, kayışların ıç kısımlarına dişler eklendı ( vantilasyon ile soğutma amacı ile), üzerlerıne çıft katlı bezler sarıldı (daha az aşınma), dişli kayışlara aramid, polyester elyafları parçalanarak üretim sırasında kauçuk hamurlarına karıştırıldı (kauçuğa güç katmak ), ziraat amaçlı kullanılan kayışlarda aramid iplerı kullanıldı (kopmaya mukavemet), bazı yüksek tork ile çalışan makınelerde (çım bıçme makınesı gıbı) daha fazla kaydırma saĞlamak ıçın kauçuk ıle kaplanmamış bezler ıle v kayışı kaplandı.(kuru tıp kayışlar).

 

 

vision

MİSYONUMUZ

Müşterilerimize en doğru ürünü en uygun fiyata ulaştırmak için mühendislik hizmetleri vererek müşterilerimizin doğru kayışı seçmelerine yardımcı oluyoruz. Teknolojiyi takip ederek en iyi ürün kalitesini müşterilerimize sunmak için sürekli gelişmek görevimiz.

vision

VİZYONUMUZ

Biz Süper Kauçuk olarak yukarıda bahsedilen teknolojik evrimini 1972 senesinden beri takip ederek kayış üretimi yapmaktayız, bu sayfalarda bahsedilen tüm kayış çeşitlerini üretiyoruz ve müşterilerimize en doğru, en hesaplı kayışı sunmaya çalışıyoruz.

DEVAMI

Bu sayfada ve diğer online sitelerimizde tüm v kayışları çeşitleri ve ebatlarının yanı sıra üretmekte olduğumuz; Zaman kayışları, poliüretan bazlı kayışlar, sektörel bazda özel olarak üretilmiş diğer kayışların detaylı açıklamalarını bulacaksınız, burada bulamadığınız bilgiler ve detaylar için satış bölümümüzü arayabilirsiniz veya mail atabilirsiniz

Bizi Arayın 90 (216) 364 11 02

Bizi Arayın 90 (216) 364 11 02

Dudullu Organize Sanayii Bölgesi 3. Cad. No: 8 34775 Ümraniye - İstanbul - TÜRKİYE
90 (216) 364 11 02
90 (216) 313 00 31

E-KATALOG

Ürünlerimiz ve diğer bilgilendirmelerimiz için E-Kataloğu inceleyiniz

VARIBELT*VX®

Web sitesinde yayınlanan, telif ve diğer fikri ve sınai mülkiyet hakları SÜPER KAUÇUK SANAYİ A.Ş. ye ait olan bütün yazılı, resimli, sesli, görsel, elektronik materyallerin her türlü hakları saklıdır.

E-BÜLTEN ABONELİĞİ